Co przeszkadza facetowi w łóżku?

Mężczyzna chce kochać i być kochanym. Powiedzenie, że ,,mężczyznom tylko jedno w głowie” rozpowszechniło się jak każde uproszczenie.

Najczęściej wygłasza się je, aby panom dokuczyć i zdeprecjonować ich zdolność odczuwania emocji, a więc czegoś większego niż zwierzęce zapędy. Tymczasem mężczyźni seks odczuwają inaczej niż panie, te różnice prowadzą do nieporozumień, ale przy odrobinie dobrej woli można się z nimi uporać.

Warto wiedzieć, że udany seks jest dla mężczyzny sposobem na walkę z frustracją, pobudzająco oddziałuje na namiętność i wzmaga oddanie dla związku. Dla mężczyzny nieodłącznym elementem udanego stosunku jest zaspokojenie partnerki, jeśli mu się uda to znaczy, że jest zwycięzcą, a miłość, którą ofiarował doceni najbliższy mu człowiek.

Jak pomóc partnerowi – „ciepło-zimno” w seksie

Seksualna sfera życia, przez które mężczyzna i kobieta razem przechodzą, jest szczególnym polem do popisu dla panów. Dla mężczyzn bardzo ważne jest, aby ten popis był jak najbardziej udany, a nawet spektakularny.
Czasem mężczyźnie trudno pogodzić się z tym, że jego partnerka chce dać mu pewne wskazówki. Myśli sobie – „Skoro musi mi podpowiadać, to znaczy, że coś robię źle, a to znaczy, że nie jestem dość dobry…” itd. Dlatego warto spróbować przenieść zasady gry „ciepło-zimno” na grunt erotycznych igraszek. Kiedy mężczyzna pieści kobietę w sposób, który przynosi jej rozkosz, ona wysyła mu informację: ciepło. Gdy partnerowi się to nie udaje kobieta wysyła informację: zimno. Wówczas to on jest odkrywcą kobiecego ciała, nie dostaje rozkazów lub nie zbiera fali krytyki za to, że nie potrafi jej podniecić, ale konsekwentnie szuka odpowiedniej drogi. Jednak warto pamiętać, że tę strategię należy wykorzystać tak, aby częściej padało słowo „ciepło”. Ważna jest koncentracja na pozytywnych wskazówkach. Mężczyzna łatwo może nabrać przekonania, że jest krytykowany, a to często  trudno mu znieść. Dlatego, gdy nasz partner robi coś czego nie chcemy , najlepiej skierować go tam, gdzie będzie przyjemniej. Wystarczy przesunąć rękę w miejsce, które budzi w kobiecie podniecenie, a potem okazać zadowolenie. Mężczyzna poczuje się pewniej, poczyni krok w zrozumieniu swojej partnerki i uda się uniknąć koncentracji na błędach. Słowem koncentrujmy się na tym co się udaje. I stopniowo poszerzajmy przestrzeń sukcesu. Tę zasadę należy odnieść nie tylko do sztuki miłosnej, ale do związków w ogóle.

Seksualne pretensje

Niejedna kobieta zastanawia się czy popełnia błąd w kontaktach intymnych ze swoim mężczyzną używając niewłaściwych słów do komunikacji swoich potrzeb. Warto przemyśleć tę kwestię.  Oczywiście oboje macie czerpać z seksu tak samo obfitą rozkosz, to jasne. Chodzi o to, że niektóre zwroty można zastąpić innymi. Generalna zasada – zamieniamy negatywny wydźwięk na pozytywnie brzmiące zdanie. Poniżej podajemy kilka wyjątkowo źle odbieranych przez mężczyzn komunikatów i propozycję ujęcia tego samego w łatwiejszy do przyjęcia sposób.

Zamiast: „Nie robisz tego dobrze” lepiej jest powiedzieć rób to tak, to sprawia mi przyjemność.
Zamiast mówić – „Nie lubię tego” – powiedz – „wolę byś robił tak.
Nie mów – „Nie dotykaj mnie w ten sposób” – lepiej powiedzieć: „dotykaj mnie tak”.
Nie tam – teraz pieść mnie tu, o tak w ten sposób…
Zamiast powiedzieć „Nie jestem gotowa”, powiedz – ” jeszcze kilka całusów tu i tu …rozgrzewasz mnie coraz bardziej, jestem na półmetku.”

Odtrącony mężczyzna

Odtrącenie seksualne jest dla mężczyzn jedną z najbardziej drażliwych kwestii. Kiedy mężczyzna chce zainicjować seks jest niezwykle wrażliwy. To wtedy najintensywniej odczuwa ból odrzucenia. Jeśli takie sytuacje będą się powtarzać, a mężczyzna nie znajdzie rozwiązania jak się z nimi uporać, może nawet przestać pożądać partnerki. Wówczas jego pożądanie skieruje się ku kobiecie z erotycznej fantazji lub ku takiej, która jest mu obojętna. W takiej sytuacji nie ryzykuje on bowiem bolesnym odtrąceniem.

Niebagatelny wpływ na to, że mężczyźni czują się wrażliwi na odtrącenie mają również media. Zewsząd otaczają ich emanujące seksem i pożądaniem obrazy atrakcyjnych kobiet, których ciała mówią: ,,Jestem twoja!”. W takim świecie nietrudno o rozbudzenie wyobraźni, powstałe fantazje przeniesione jednak na grunt rzeczywistości mogą zaskakiwać. Realna partnerka, w przeciwieństwie do tej z reklamy, ma uczucia, chce być kochana, wymaga pewnych zachowań od swojego partnera. Zaskoczony mężczyzna może obwiać się, że coś jest w jego relacji z kobietą nie tak, skoro rzeczywistość z fantazji nie jest identyczna z tą jaką „serwuje” mu jego związek. Kiedy partnerka nie chce się kochać tak często jak on, w mężczyźnie budzi się obawa, że musi sobie na seks zasłużyć. Taka pozycja wyjściowa jest dla niego trudna. A przecież również panie uwielbiają seks, potrzeba im jednak odrobiny romantyzmu i miłości. Czasem, aby rozbudzić w kobiecie pożądanie wystarczy ten już niemal przysłowiowy bukiet kwiatów, romantyczne gesty, ciepłe słowa. Faceci jednak często sami z siebie nie wpadną na to. Trzeba im to dyskretnie zasugerować.  Dyskretnie to znaczy tak by myśleli, że cały pomysł wyszedł od nich.

Czego kobieta w sypialni robić nie może

Nie może budzić w mężczyźnie lęku. Panie, które są wysoce atrakcyjne, seksowne i ujawniają swoje oczekiwania bez ogródek, mogą  wprawić w zakłopotanie. Czasem kobiety uważają, że jeśli wyrażą swoje oczekiwania czy niezadowolenie wprost, zadziała to jak zimny prysznic, mężczyzna weźmie się w garść i następnym razem partnerka będzie usatysfakcjonowana. Niestety, działa to w zupełnie odwrotną stronę i może skończyć się pozbawieniem mężczyzny pewności siebie. Ważne jest też, aby nie wspominać z podziwem, godnej pozazdroszczenia budowy anatomicznej byłych partnerów.

Tym bardziej niedopuszczalne jest komentowanie i ośmieszanie fizjologii partnera. Takie traktowanie mężczyzny pozbawia go komfortu, a naraża na stałe obciążenie psychiczne. Jak dowodzą liczne badania mówienie o swoich byłych partnerach w kontekście wyczynów seksualnych jest raczej źle odbierane przez panów.

Drogie panie, wbrew krążącym stereotypom sfera uczuciowa  panów jest bardzo rozbudowana. W dużym stopniu to od nas zależy czy zostaniemy do niej dopuszczone. Jeśli facet poczuje się zagrożony odgrodzi się od nas emocjonalnym murem.

Czego potrzebują mężczyźni?

Zaufanie, akceptacja i poczucie docenienia wzbudza w mężczyźnie ogromne pokłady siły. Natomiast kobieta gotowa do zbliżenia seksualnego jest najbardziej otwarta i ufna. Nie da się ukryć, że jesteśmy połowami tego samego jabłka. Zmęczony czy zestresowany wydarzeniami dnia mężczyzna może odzyskać energię, gdy czuje, że seks, który uprawia z partnerką daje obojgu satysfakcję i poczucie bliskości. Dzięki pieszczotom i wejściu w ciepło jej miękkiego i przepełnionego miłością ciała mężczyzna może pozostać twardy i męski, ale też doświadczyć głębi własnych przeżyć i emocji.

Literatura:

O mężczyźnie, Zbigniew Lew Starowicz
Marsjanie i Wenusjanki, John Gray

Poczytaj także:

Seks jako zadośćuczynienie.
A także, co najbardziej się podoba kobietom, a co mężczyznom.
Dowiedz się, dlaczego pary rzadziej uprawiają seks.
Udany seks w nieudanych związkach.
50 twarzy zdrowej psychiki! 
Nastolatkowie w sypialni

Komuś z twoich znajomych przyda się wiedza zawarta w artykule? Powiadom ich o tym! Używając poniższych ikonek. No i nie zaszkodzi polubić 😉

Komentarze
Akceptuję regulamin komentarzy i użytkowania portalu rozumnie.pl

Skomentuj jako pierwszy.