Jak poznać, czy twoja żona cię zdradza?

 „Co ja tu robię!?” – ta myśl dudniła w głowie Roberta raz po raz. Co chwila podnosił rękę i opuszczał ją, nie mógł znaleźć w sobie odwagi, by zapukać do drzwi. Stał w ciemnym korytarzu i walczył sam ze sobą. Gdyby ktoś z jego znajomych dowiedział się, że korzysta z takich usług… Chyba spaliłby się ze wstydu. Nigdy nie słyszał, by ludzie w jego otoczeniu współpracowali z prywatnym                                                                    detektywem.

Nigdy nie dowie się, czy jego żona mówi prawdę, jeśli nie poprosi o pomoc. Gdy przypierał ją do muru i zasypywał pytaniami o rzekomy romans, śmiała się z niego i stukała palcem w czoło. Krzysztof wiedział, że rozwód byłby bardzo kosztowny, w grę wchodził majątek, jaki udało mu się zdobyć przez lata. W końcu zebrał się w sobie i zapukał.

Podejrzenia o niewierności naszego partnera czy partnerki mogą skłaniać ludzi do dziwnych zachowań. Jedni przeszukują osobiste rzeczy, zawartość telefonu, komputera. Są i tacy, którzy decydują się na śledzenie. Niektórzy, tak jak Krzysztof, zgłaszają się o pomoc do osób wyspecjalizowanych w doszukiwaniu się dowodów niewierności.

Co skłoniło mężczyznę do takiego, bądź co bądź, dramatycznego kroku?

Trudno jest mu podać jakiś konkretny powód. Ma wrażenie, że stosunek żony do małżeństwa, jak i jego samego, zmienił się. Stała się bardziej oddalona, chłodna. Krzysztofa zszokował fakt, że zupełnie zapomniała o rocznicy ich ślubu. Dawniej obchodzili ją wystawnie, każde z nich bardzo się starało, żeby ten dzień był wyjątkowy. W tym roku niespodzianka, jaką dla niej przygotował, naprawdę okazała się zaskakująca. Z początku myślał, że żartuje, ale ona naprawdę zapomniała! Gdy mówił jej, że ją kocha i próbował pocałować czy przytulić, czuł w jej ciele dziwną, nienaturalną sztywność. Nie opierała się, ale też nie odwzajemniała jego gestów. Gdy się kochali zachowywała się wręcz mechanicznie, jakby była myślami gdzieś indziej – lub z kimś innym…Tłumaczyła się później nawałem obowiązków w pracy, ale mężczyźnie i tak wydało się to bardzo dziwne. Zauważył też, że bardzo ją drażni, gdy wspomina o jednym z jej współpracowników. Bardzo dotykało go też to, że zaczęła zupełnie inaczej się do niego odzywać. Stała się uszczypliwa, przestała się o niego troszczyć.

Zdrada emocjonalna?

Podsumowując, te wszystkie zauważone przez Krzysztofa objawy: chłód emocjonalny, brak zaangażowania podczas seksu, apatia, złość i nadmierny krytycyzm, mogą być objawami zdrady emocjonalnej, jakiej dopuściła się jego żona. Kobiety częściej uciekają w ramiona innych mężczyzn, gdy czują się zaniedbywane, gdy brakuje im bliskości . Zwykle w kobiecych zdradach bardziej chodzi o emocje i uczucia, niż tylko o seks. Żona Krzysztofa poważnie zastanawiała się nad rozwodem i wyprowadzką do kochanka. Mieli jednak z mężem zbyt dużo wspólnych zobowiązań finansowych, które wpływały na oddalanie tej decyzji w czasie.

Nie ma jednego, ustalonego szablonu zachowania, który mógłby z całą pewnością stanowić o zdradzie współmałżonki czy partnerki. Warto jednak zapoznać się z najczęstszymi powodami, dla których kobiety decydują się na taki krok. Można o nich przeczytać w jednym z opublikowanych na naszej stronie artykułów. Sygnały opisane w tekście mogą świadczyć o stresie, przepracowaniu, czy po prostu kryzysie, jaki dotknął związek. Czasem jednak warto zdobyć się na odwagę i zaproponować poważną rozmowę o przyczynach zachowań, które budzą podejrzenia i niepokój.

 

Literatura:
Psychologia ewolucyjna, D. Buss
Skok w bok, czyli rzecz o zdradzie, C. Dittmar
Zazdrość – niebezpieczna namiętność, D. Buss

Przeczytaj także:

Czy wybaczyć zdradę?
Jak wybaczyć zdradę?
Dowiedz dlaczego zdradzają kobiety, a dlaczego robią to mężczyźni.
Dowiedz się czym jest zespół Otella.
Poznaj strategie radzenia sobie ze zdradą.
Po czym poznać, że żona cię zdradza oraz po czym rozpoznać zdradę męża.

Komuś z twoich znajomych przyda się wiedza zawarta w artykule? Powiadom ich o tym! Używając poniższych ikonek. No i nie zaszkodzi polubić 😉

Komentarze
Akceptuję regulamin komentarzy i użytkowania portalu rozumnie.pl

Skomentuj jako pierwszy.