Leniwa pamięć

Ilu ludzi, tyle technik skutecznego zapamiętywania. Jedni powtarzają materiał w głowie jak mantrę, inni próbują go śpiewać, jeszcze inni zasypują się milionami karteczek, fiszek i notatek. Czasem jednak najlepiej zapamiętujemy treść książki czytanej w pociągu, czy podczas relaksującego popołudnia przy herbacie. Naukowcy odkryli, że duży wpływ na zapamiętywanie ma robienie krótkich, leniwych przerw. Dokładnie tak, gdy w pociągu podnosimy wzrok znad książki i podziwiamy mijany krajobraz. Wynika to z tego, że zapamiętywanie to proces dłuższy, niż nam się wydaje. Ważne jest też to, co robimy po nauce. Warto po prostu dać swojemu mózgowi kilka chwil na przyswojenie informacji.

 

Przeczytaj także:

Stres… poprawia pamięć?
Czy bazgroły mogą wspomóc naszą pamięć?
Dowiedz się, czym grozi zbyt duża ilość kofeiny.
Nie pamiętasz? Zamknij oczy!
O tym, jak zdumiewająca może być pamięć przeczytaj tutaj.

 

Komuś z twoich znajomych przyda się wiedza zawarta w artykule? Powiadom ich o tym! Używając poniższych ikonek. No i nie zaszkodzi polubić 😉

Komentarze
Akceptuję regulamin komentarzy i użytkowania portalu rozumnie.pl

2 Komentarze Włączone "Leniwa pamięć"


Aga
24 stycznia 2016

To ciekawe 🙂 Teraz mogę czuć się usprawiedliwiona, gdy przerywam naukę, żeby porobić coś innego (np. sprzątnąć mieszkanie ;))

Wera
24 stycznia 2016

Ja to jestem w stanie posprzątać całe mieszkanie, ugotować obiad i przejrzeć pół internetu zanim zabiorę się naukę… 😉 Wszystko byle się nie uczyć.

 

Kojący dotyk matki

Jak sądzicie, co najlepiej wpływa na poczucie bezpieczeństwa? Jeśli komuś przyszła na myśl mama i jej opiekuńczy dotyk, to trafił w sedno. Ciekawe badania przeprowadziła […]

Czytaj dalej