Miłość? Natychmiast!

Jesteśmy zabiegani, brak nam czasu, a przecież każdy marzy o miłości. Pewnie dlatego szybkie randki stają się coraz bardziej popularne.

Takie rozwiązanie wydaje się być pozbawione wad. Niestety nasz mózg nie jest przystosowany do działania w takich warunkach. Za wszystkim stoi pamięć krótkotrwała, która ma ograniczoną pojemność i wydajność przetwarzania odbieranych bodźców. Nadmiar osób, które mamy do wyboru i niedobór czasu, aby je dobrze poznać i zapamiętać skutkuje zamętem i utrudnia podjęcie właściwej decyzji.

Po błyskawicznym zapoznaniu się i krótkiej rozmowie kontakty do siebie otrzymują jedynie ci, którzy wskazali się wzajemnie w formularzu. Kiedy uczestnicy mogą podjąć decyzję o ewentualnej wymianie kontaktów po 3-minutowym spotkaniu, to panowie składali znacznie więcej ofert niż panie, ale znaczenie tu miała nie tylko płeć, ale również to, która osoba podchodzi do stolika, a która przy nim czeka. Wzrost ilości składanych ofert jest też związany z większą liczbą potencjalnych partnerów, sytuacja odwrotna ma miejsce, gdy nie wzrasta ilość „opcji”, ale występuje ich większe zróżnicowanie. Badania przeprowadzone na uczestnikach szybkich randek przynoszą jeszcze inne ciekawe wyniki. Badacze wykazali też, że nie wybieramy drugiej połówki poprzez porównanie jego/jej do ideału jaki nosimy w umyśle, ale porównując ją lub jego do innych, spośród których możemy wybierać.

Przeczytaj także:

Kim są nałogowcy kochania?
Poznaj też nałogowców unikania bliskości.
Jak oczekiwania wpływają na nasze relacje.
Co znaczy kochać mężczyzn bez wzajemności.
Fizyczny ból złamanego serca.
Metafora miłości, którą nosimy w sobie.
Kto zwykle jako pierwszy wyznaje miłość?

 

Komuś z twoich znajomych przyda się wiedza zawarta w artykule? Powiadom ich o tym! Używając poniższych ikonek. No i nie zaszkodzi polubić 😉

Komentarze
Akceptuję regulamin komentarzy i użytkowania portalu rozumnie.pl

Skomentuj jako pierwszy.


 

Kojący dotyk matki

Jak sądzicie, co najlepiej wpływa na poczucie bezpieczeństwa? Jeśli komuś przyszła na myśl mama i jej opiekuńczy dotyk, to trafił w sedno. Ciekawe badania przeprowadziła […]

Czytaj dalej