Recepta na szczęście

Dobrze jest być szczęśliwym. Tacy ludzie żyją dłużej, cieszą się lepszym zdrowiem, posiadają liczne grono przyjaciół, a nawet mają większe szanse na uzyskanie podwyżki.

Dlatego sobie i innym przy każdej możliwej okazji życzymy jak najwięcej szczęścia. Jednak w tym miejscu musimy sobie postawić ważne pytanie- czym jest dla nas szczęście? Niestety, najczęściej utożsamiamy je z bogactwem finansowym, a jak dowodzą naukowcy nie tędy droga.

Psychologowie przebadali niespełna 50 spośród 100 najbogatszych ludzi Ameryki. Ich poczucie szczęścia było jedynie nieznacznie wyższe od tego odczuwanego przez Amerykanów zarabiających przeciętne kwoty. Od jednego z najbogatszych mieszkańców Stanów Zjednoczonych badacze usłyszeli, że „nie pamięta kiedy w ogóle był szczęśliwy”.
Zarabiasz najniższą krajową? Marzysz o podwyżce? Najprawdopodobniej, gdy ją dostaniesz szybko zorientujesz się, że to wciąż mało, potrzeba kolejnej. To nic, że jeszcze wczoraj marzyłeś o tym, aby zarabiać tyle co dziś, dziś byłeś zadowolony przez chwilę, a od jutra wymagasz jeszcze więcej. Problem polega na tym, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, a nagrody materialne nie przynoszą takiej radości na jaką liczyliśmy.

Gdzie zatem wypatrywać źródeł szczęścia? Badania pokazują, że ci najszczęśliwsi mają wielu przyjaciół. Badacze na podstawie przeprowadzonych eksperymentów twierdzą, że posiadanie zaufanej osoby, której możemy się zwierzyć w każdym momencie jest silnym predyktorem zdrowia fizycznego i psychicznego. Natomiast ci, którzy z trudnościami zostają sami, borykają się też z większą ilością problemów natury zdrowotnej niż ci, którzy mają kogoś na kogo po prostu mogą liczyć. Dbajmy zatem o nasze relacje z najbliższymi zamiast martwić się zawartością konta czy portfela.

Przeczytaj także:

Poznaj sekret szczęśliwego życia!
Szczęśliwi żyją dłużej, czyli dlaczego warto być szczęśliwym.
Pieniądze szczęścia nie dają!

Komuś z twoich znajomych przyda się wiedza zawarta w artykule? Powiadom ich o tym! Używając poniższych ikonek. No i nie zaszkodzi polubić 😉

Komentarze
Akceptuję regulamin komentarzy i użytkowania portalu rozumnie.pl

Skomentuj jako pierwszy.


 

Kojący dotyk matki

Jak sądzicie, co najlepiej wpływa na poczucie bezpieczeństwa? Jeśli komuś przyszła na myśl mama i jej opiekuńczy dotyk, to trafił w sedno. Ciekawe badania przeprowadziła […]

Czytaj dalej