Regulamin komentarzy i użytkowania portalu rozumnie.pl

Szanowni Państwo, oddajemy w Wasze ręce panel komentarzy. Chcemy by ta część naszego portalu była miejscem wymiany doświadczeń, poglądów i zagorzałej merytorycznej dyskusji. Dla naszego wspólnego dobra chcemy, by w dziale komentarzy panowały pewne zasady.

Pamiętajmy zatem że:

  1. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
   Portal rozumnie.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treści. Wszelkie treści publikowane są przez użytkowników na ich własną odpowiedzialność i stają się wiadomościami publicznymi – ze wszelkimi tego prawnymi konsekwencjami.
  2. Chcemy by komentarze czy ewentualna publiczna debata była na wysokim poziomie dlatego pamiętajmy, że podczas pisania komentarzy obowiązują zasady polskiej ortografii, a komentarze winny być czytelne.
  3. Niedopuszczalne są wypowiedzi ograniczające się jedynie do wpisów: „Zgadzam się”, „Racja”, „Popieram”, „Dokładnie”, „Też tak uważam”, „żal” itp. – takie wypowiedzi niewiele wnoszą do dyskusji zmętniając jedynie obraz.
  4. Podobnie nagannymi są wypowiedzi: zawierające jedynie emotikony.
   Dla dobra użytkowników portalu komentarze takie będą natychmiast usuwane. Emotikony są oczywiście dozwolone, ważne jednak, aby Państwa komentarz z powodu emotek nie tracił na czytelności.
  5. Prosimy również o nie publikowanie awatarów naruszających prawo lub dobre obyczaje.
  6. Prosimy o nie umieszczanie komentarzy zawierających elementy kodu HTML lub JavaScript lub innych.
  7. Podobnie nie należy publikować treści wulgarnych, obscenicznych, obraźliwych , również w formie skrótów, wulgaryzmem jest także niepełne użycie słowa, np. d…; komentarzy nie mających nic wspólnego z komentowanym artykułem -niezwiązanych z tematem/treścią artykułu.
  8. Ponadto przypominamy, iż nie należy zamieszczać komentarzy, treści niezgodnych z obowiązującym prawem, w szczególności: propagujących alkohol, propagujących środki odurzające, narkotyki obrażających osoby publiczne, zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby.
  9. Zabronione jest również prowadzenie jakichkolwiek kampanii (politycznych, społecznych czy reklamowych) bez zgody redakcji.
  10. Prosimy o nie publikowanie danych osobowych (imię, nazwisko) osób niepublicznych, dotyczących osób trzecich (osób których nie dotyczy artykuł), prywatnych: adresów mailowych, adresów, numerów telefonów, numerów gadu-gadu itd. oraz linków oraz odwołań do treści zamieszczonych na innych portalach.
  11. Problemy techniczne, naruszenia oraz sugestie związane z portalem, uwagi dotyczące pracy, pytań do redakcji portalu lub moderacji prosimy kierować na adres mailowy: redakcja@rozumnie.pl
  12. Również w przypadku naruszenia zasad w opublikowanym komentarzu, a w szczególności naruszenia dóbr osobistych osób, prosimy o kontakt na adres redakcyjny aby Redakcja mogła natychmiast podjąć odpowiednie kroki – włączając usunięcie komentarza.
  13. Kopiowanie, reprodukowanie tekstów i elementów z portalu rozumnie.pl, bez wcześniejszej, pisemnej zgody jest zabronione. Powoływanie się na materiały z portalu jest dozwolone w przypadku podania jako źródła nazwy rozumnie.pl
   Jeśli materiał publikowany jest w Internecie należy również umieścić link do serwisu.
  14. Wszelkie zastrzeżone nazwy i loga firm, pojawiających się w materiałach udostępnianych przez rozumnie.pl zostały użyte wyłącznie w celu identyfikacji.
  15. Portal rozumnie.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje jakie użytkownicy podejmą na podstawie informacji udostępnianych w Portalu.
  16. Wszystkie komentarze nie spełniające powyższych zasad, dla dobra uczestników dyskusji, będą usuwane, a przypadku naruszenia prawa zmuszeni będziemy powiadomić odpowiednie instytucje.

Redakcja portalu rozumnie.pl zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu. Zmiana postanowień wchodzi w życie z dniem publikacji.

Redakcja rozumnie.pl