Strategia bonobo

Bonobo to gatunek małpy bliźniaczo podobny do szympansów. Tak podobnych, że przez długi czas naukowcy myśleli, że mają do czynienia z jednym gatunkiem. Bonobo dzieli z ludźmi 99,7 procent genów, ale jeśli chodzi o seks, wszyscy możemy im zazdrościć.

Bonobo wprost uwielbiają się kochać. Kochają się z każdej okazji oraz bez okazji. Jeśli odnajdą drzewo ze smakowitymi owocami kopulują. Upolują zwierzę – kochają się. Jeśli jeden z członków grupy oberwie w czasie sprzeczki, pozostałe pocieszają go seksem.  Jeśli któryś z osobników jest smutny, inny stara się zabić jego chandrę erotycznymi pieszczotami. Do tego warto wiedzieć, że techniki seksualne bonobo są tak samo dobrze rozwinięte jak ludzkie. Te przemiłe małpy znają nawet seks oralny!

A teraz wyobraźcie sobie. Czy nie byłoby milej rozładowywać napięcia, naśladując bonobo?

Seks, bo zupa była za słona. Seks na zgodę, seks w nagrodę, seks zamiast kłótni. Seks na powitanie. Seks na dobranoc, seks na dzień dobry – czy życie nie byłoby piękniejsze i przyjemniejsze za razem?

O seksie z innych pobudek niż seks, piszemy w innym naszym artykule: „Seks jako zadośćuczynienie”

Poczytaj także:

A także, co najbardziej się podoba kobietom, a co mężczyznom.
Dowiedz się, dlaczego pary rzadziej uprawiają seks.
50 twarzy zdrowej psychiki! 

Komuś z twoich znajomych przyda się wiedza zawarta w artykule? Powiadom ich o tym! Używając poniższych ikonek. No i nie zaszkodzi polubić 😉

Komentarze
Akceptuję regulamin komentarzy i użytkowania portalu rozumnie.pl

Skomentuj jako pierwszy.


 

Kojący dotyk matki

Jak sądzicie, co najlepiej wpływa na poczucie bezpieczeństwa? Jeśli komuś przyszła na myśl mama i jej opiekuńczy dotyk, to trafił w sedno. Ciekawe badania przeprowadziła […]

Czytaj dalej